Tagged: film cda

Hosting z punktu widzenia dostawcy

Dostawcy usług internetowych muszą wciąż podnosić swój poziom z powodu wciąż rosnącej konkurencji. W internecie nie konkurujemy bowiem wyłącznie z firmami krajowymi, lecz często musimy się zmagać również z podmiotami zagranicznymi. Choć najwięksi dostawcy w Polsce mają tak rozbudowaną bazę promocji, że nie muszą się obawiać o brak klientów, to jednak siec rozwija się bardzo dynamicznie, i każdy jej uczestnik powinien podążać za nią. Hosting to bardzo dobry biznes. Sprzedaż wirtualnej przestrzeni nie słabnie, gdyż zapotrzebowanie na strony internetowe itp. będzie zawsze. Jednak aby dostawca miał klientów musi zbudować sobie pewną renomę. Może to uczynić tylko wtedy gdy będzie miał oko na podstawowe zadania. Pierwszym z nich jest dobry stan techniczny. Dotyczy to zarówno dysków jak i wszystkich podzespołów, które mają wpływ na działanie serwera. Jeśli będą nas spotykać często problemu sprzętowe, za czasem klienci się od nas odwrócą, a w sieci zyskamy zła reputację. Kolejną rzeczą jest dobry stan połączenia z internetem. Tak samo jak w pierwszym przypadku, musimy zadbać o to aby połączenie z internetem nie sprawiało problemów. Następnie należy zadbać o ochronę kont i danych klientów, tak aby mogli oni nam zaufać. Należy zabezpieczyć się zarówno od ataków wirtualnych jak i w świecie realnym. Ostatnim zadaniem jest dbałość o szybką i pełną dostępność do zasobów przez internet dla naszych klientów.

Zmieniające się standardy stron internetowych

Dawniej strona internetowa potrzebował wyłącznie niewielkiej części miejsca na serwerze aby móc funkcjonować w internecie. Obecnie taka ilość miejsca nie starczyłaby nawet na obsługę najprostszej strony z kilkoma zdjęciami i tekstem. Dlatego najlepszy rozwiązaniem w dzisiejszym hostingu są serwery wirtualne. Są one najbardziej zaawansowaną formą hostingu. Możemy w ten sposób wynająć część zasobów serwera lub cały. Strony dziś są tworzone w sposób dynamiczny, posiadają wiele rożnego rodzaju skryptów i są pisane w różnych językach programowania, dlatego tak wiele miejsca zajmują. Dlatego w zależności jak obszerna będzie nasza strona oraz jakiej częstotliwości odwiedzin oczekujemy, wybierzemy częściowy lub pełny dostęp do serwera wirtualnego. Zaleta pełnego dostępu jest całkowita kontrola nad nim. Możemy zmienić oprogramowanie na takie jakie nam pasuje. Dodatkowo mamy pełna kontrolę nad bezpieczeństwem naszym materiałów. Pełna dyspozycja serwera to również lepsze osiągi i pewność działającej strony. Zanim wybierzemy dany hosting, musimy zapoznać się z ofertą. Nie każdy dostawca dysponuje bowiem takimi samymi opcjami. Musimy zwrócić uwagę na cenę, parametry oraz możliwości dostępu. Niektóre firmy dodaję dostęp do innych baz językowych, dzięki czemu osiągniemy większą kompletność. Warto także zasięgnąć opinii wśród internautów, którzy opiszą korzystanie z danej usługi na własnym przykładzie.

Kompleksowa oferta dla Ciebie

Jeśli oczekujemy kompleksowych rozwiązań i bogatych oferct usług internetowych, to warto wybrać rodzaj hostingu zwany kontem Resellerskim. Jest to usługa, która najczęściej składa się z wielu niezależnych od siebie serwerów wirtualnych oraz kont poczty e-mail. Tym samym możemy prowadzić okrojoną działalność hostingową. Tego typu konta są przeznaczone albo dla osób, które będą prowadzić rozbudowaną działalność internetową w ramach danego portalu czy serwisu internetowego, albo dla tych którzy będą odsprzedawać część miejsca. Wiele znanych firm hostingowych właśnie w ten sposób zaczynało swoja karierę. Innym zastosowaniem tego typu kont, jest zapewnienie sobie dostępu do bardzo dobrego serwera. Jeśli część serwera odsprzedamy, a drugą zostawimy na własny użytek, możemy tanim kosztem mieć dostęp do na prawdę solidnego serwera o dużych zasobach. Jest to praktyka, która ma wiele korzyści, lecz wymaga dodatkowego nakładu pracy. Aby móc skorzystać z tej opcji, wymagana jest wiedza, która pozwoli wydzielić część zasobów serwera oraz pracować na nim. Jak widać nie jest to oferta dla wszystkich, jednak jeśli posiadamy znajomego informatyka, to powinien os sobie dać z tym radę. Zanim wybierzemy tą formę hostingu, musimy zapoznać się z szczegółami zawartymi w specyfikacjach technicznych oraz regulaminie danego dostawcy, aby w późniejszym czasie nie narazić się na problemy w działaniu serwera.

Charakterystyka darmowego hostingu

Podczas wyboru hostingu zastanawiamy się nad wyborem opcji darmowej bądź hostingiem sponsorowanym. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się jak wygląda współpraca z danym dostawcom, gdyż oferty te często się różnią. Bezpłatne hostingi często udostępniane są przez większe portale. Wynika to z ich polityki promocyjnej. Choć nie czerpią z tego żadnych bezpośrednich zysków w postaci tego, że płacimy za hosting, to jednak maja z tego tytułu pewien dochód. Wszystko za sprawa reklam, które pojawiają się na stronie. Jeśli mamy stronę internetową na darmowym hostingu, to z pewnością zauważyliśmy wyskakujące reklamy podczas oglądania. Nie ma możliwości ich wyłączenia. To właśnie z tego, portale czerpią fundusze, które pozwalają na bezpłatny hosting. Kolejna cecha charakterystyczna jest adres strony. Nie będzie on taki jaki sobie wymarzymy. Najczęściej na początku znajduje się nazwa portalu, który udostępnia nam miejscem a dopiero później nazwa naszej strony. Nie jest to oczywiście korzystne z punktu wizerunkowego oraz promocyjnego. Na kontach bezpłatnych możemy także trafić na problem z używaniem pewnych skryptów, gdyż są one zablokowane. Bezpłatne hostingi przeznaczone są raczej dla stron osobistych, na których umieszczamy materiały dla przyjaciół lub innej wąskiej grupy odbiorców. W innych przypadkach warto zainwestować w hosting sponsorowany, gdyż tylko on da nam prestiż i profesjonalną obsługę.